• Święta tuż, tuż

• Dnia 20 grudnia  w godzinach popołudniowych odbędzie się w naszej szkole kiermasz świąteczny.

Na kiermaszu będzie można kupić pyszne wypieki oraz świąteczne ozdoby i  dekoracje - wytwory pracy naszych uczniów.

O godzinie 17.00 w sali gimnastycznej odbędą się Jasełka.

Serdecznie zapraszamy!

•  W dniach 5 -19 listopada odbywają się w naszej szkole etapy szkolne Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Wszystkim uczestnikom, życzymy jak najlepszych wyników.

• Wielkimi krokami zbliżają się do nas chłodne dni, zatem warto pomyśleć o potrzebach zwierząt, które czekają na naszą pomoc.

Ogłaszamy szkolną zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt w Rudzie Śląskiej.

Co zbieramy?
            - karmę suchą, mokrą, przekąski itp. dla psów i kotów
            - zabawki dla zwierząt
            - kocyki

Gdzie?
            - rzeczy można wkładać do pudełka umieszczonego przy wejściu do szkoły
            Kiedy?

- zbiórka potrwa do 5 listopada

Wzorem roku ubiegłego, po zebrane produkty przyjedzie do nas pani prezes schroniska wraz z pieskiem, która poopowiada o opiece nad zwierzętami.

Zachęcamy do włączenia się w bezinteresowną pomoc !
          • Diagnoza problemów społecznych

• Szanowni Państwo,
            Firma Oficyna Profilaktyczna z Krakowa, działająca z ramienia Gminy Mikołów oraz  burmistrza - Pana Stanisława Piechuli, przeprowadza badania ilościowe mające na celu opracowanie Diagnozy problemów społecznych występujących na terenie Miasta i Gminy Mikołów, dzięki której przygotowana zostanie odpowiednia oferta edukacyjna dla szkół i innych placówek oświatowych. W ramach realizacji zadania, o którym mowa Państwa placówka została wytypowana przez Urząd Miasta do przeprowadzenia wśród populacji uczniów ankiet profilaktycznych. Termin przeprowadzenia badania: 17.09 - 21.09.2018 r.

Prosimy o zapoznaie się z ankietą: ankieta___uczniowie_Mikolow_.pdf

• Zebranie rodziców

• Zapraszamy na zebrania rodziców, które odbędą się w czwartek 13 września w nastepujących godzinach:

- kl.I-III godz.17:00 zebranie ogólne w sali gimanstycznej, a następnie spotkania z wychowawcą w klasie

- kl.IV-VI godz.17:45 zebranie ogólne w sali gimanstycznej, a następnie spotkania z wychowawcą w klasie

- kl.VII-VIII godz.18.30 zebranie ogólne w sali gimanstycznej, a następnie spotkania z wychowawcą w klasie

• Informacje świetlicy

• Zapisy na swietlice szkolną odbywać się będą w poniedziałek 3 września w godz. 8.00 - 12.30

ABY ZAPISAĆ  DZIECKO DO ŚWIETLICY NALEŻY:

- wypełnić kartę zgłoszenia/oświadczenie i dostarczyć do świetlicy

- zapoznać się z regulaminem świetlicy dostępnym na stronie internetowej szkoły (zakładka "świetlica")

ABY ZAPISAĆ  DZIECKO NA OBIADY NALEŻY:

- wypełnić wniosek zapisu i dostarczyć go do świetlicy

- zapoznać się z zasadmi płatności dostępnymi na stronie internetowej szkoły w zakładce "świetlica - obiady"

Pliki do pobrania:

karta_zgloszenia_na_swietlice_kl._I-III.doc

oswiadczenie_klasy_starsze.odt

wniosek_na_obiady.odt

• Zaproszenie

• Zapraszam członków zespołu "Ogniki" oraz uczniów, którzy chcą dołączyć do nas w nowym roku szkolnym na próby przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Zajęcia odbędą się w sali gimnastycznej w dniach 29, 30, 31 sierpnia (środa, czwartek, piątek) 2018 r. w godzinach 8.30 - 11.00.

Proszę o zabranie z sobą zmiennego obuwia, coś do picia oraz ubioru z krótkim rękawem.

Katarzyna Skulik

• PROGRAM DOBRY START

• Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
            1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł.
            Szczegóły w zakładce
            Informacje dla rodziców.

• Tytuł "Przyjazna szkoła"

• Nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów i uzyskała tytuł „Przyjazna szkoła” w konkursie zorganizowanym dla szkół województwa śląskiego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach w ramach Kampanii „Razem raźniej”.

• Festyn szkolny

• Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w tegorocznym fesytnie szkolnym, który odbył się 16 czerwca.
            Dziękujemy za wszystkie przygotowane atrakcje, smakołyki i współna zabawę.
            Zapraszamy za rok!

• Festyn szkolny

• Serdecznie zapraszamy na Festyn szkolny, który odbędzie się w sobotę 16 czerwca w godzinach: 16.00 - 20.00

• Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

• 1 czerwca  /piątek/  to dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

W tym dniu świetlica zapewnia opiekę potrzebującym uczniom po uprzednim złożeniu deklaracji.
            W w/w dniu nie ma obiadu. Uczniowie zapisani na dyżur przynoszą ze sobą jedzenie i picie oraz obuwie zmienne.
            Wchodzą i wychodzą przez świetlicę.

Deklarację należy złożyć do środy 23 maja u wychowawców świetlicy.
            do pobrania:Zgłoszenie_na_dyżur_(01.06).docx