• Dziś obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
            W związku z tym pragniemy zaproponować włączenie się do obchodów tego dnia. W tym celu prosimy, aby dzieci (a nawet całe rodziny) ubrały się na niebiesko, napisały na kartce hasło JESTEŚMY RAZEM i zrobiły zdjęcie.
            Fotografie można przesyłać do 5 kwietnia 2020r. na adres zdjecia-sp4@wp.pl lub dodawać w komentarzu pod postem na Facebooku.
            Z otrzymanych fotografii zrobimy kolaż, który umieścimy na stronie internetowej i na profilu fecebookowym naszej szkoły.
            Na zdjęciach nie musi być widoczna twarz, a udział w akcji jest równoznaczny ze zgodą na publikację zdjęcia w zbiorczym kolażu.

Pokażmy, że akceptujemy i myślimy o innych w tych trudnych chwilach, bo jesteśmy różni, lecz równie ważni...Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do udziału w akcji:)

Zespół nauczycieli współorganizujących proces kształcenia

• Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

• Rekrutacja uczniów do pierwszej klasy na rok szkolny 2020/2021 przebiegła zgodnie z ustalonymi terminami postępowania rekrutacyjnego.
            Wszystkie dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły, których rodzice złożyli wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Mikołowie, zostały zakwalifikowane.

• *

• Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Serdecznie polecamy inicjatywę współpracujących z naszą szkołą Studentek Pedagogiki Instytutu Badań nad Edukacją i Komunikacją Politechniki Śląskiej, które stworzyły stronę, prezentującą autorskie pomysły na realizację zajęć zdalnych, a także propozycje dla rodziców na spędzenie tego czasu na nauce przez zabawę.
            W zasobach znajdują się gotowe karty pracy, gry dydaktyczne a także filmy instruktażowe.
            Zachęcamy do odwiedzenia:

• KORONAWIRUS - KOMUNIKAT MEN

• Szanowni Państwo,

decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Zachęcam do sprawdzania komunikatów na stronach internetowych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Anna Ostrowska

Rzecznik prasowy MEN

• mLegitymacja

• Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel.

Informacje oraz pliki do pobrania w zakładce: mLegitymacja

• ZAGROŻENIE KORONAWIRUSEM - REKOMENDACJE MEN

• Rekomendacje MEN dla Dyrektorów szkół i placówek oświatowych
            w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się
            w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

• Proszę, by nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do szkoły;

• W każdej toalecie są umieszczone w widocznym miejscu przy umywalce instrukcje dotyczące mycia rąk;

• Uczniowie zostaną w najbliższym czasie poinformowani o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny, w tym np.: częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;

• Jeśli Państwo i Dziecko nie mieliście kontaktu z chorą osobą, nie ma powodu do obaw;

• Jeśli Wasze Dziecko lub Państwo wróciliście z terenów występowania koronawirusa i macie objawy grypopodobne, proszę bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno – epidemiologiczną, a następnie zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno – zakaźnego;

• Proszę sprawdzać na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia;

W przypadku dodatkowych wątpliwości proszę dzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformować o jej działaniu innych, tel. 800 190 590 – czynna całodobowo

Barbara Krzyżowska

Dyrektor SP4

• Klasa 4 na festiwalu nauki

• 27 stycznia uczniowie klasy 4 wzięli udział w Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach. Na dzieci czekało sześć obszarów wiedzy (nauki ścisłe, nauki przyrodnicze, nauki techniczne, nauki humanistyczno-społeczne, medycyna i zdrowie oraz sztuka), gdzie mogli doświadczyć i eksperymentować. Na uczniów czekały nie tylko wykłady, warsztaty i spotkania z zaproszonymi gośćmi, lecz również pokazy, gry i specjalne strefy.

• Życzenia świateczne

• Najserdeczniejsze życzenia
            cudownych, pełnych spokoju i rodzinnego ciepła
            Świąt Bożego Narodzenia,
            a w nadchodzącym nowym roku
            wielu wyzwań, wspaniałych możliwości, sukcesów, uśmiechu i życzliwości na każdy dzień.