• Zapisy na obiady w stołówce szkolnej

• Zapisy na obiady w roku szkolnym 2021/2022 dokonuje się  poprzez pobranie   złożenie KARTY:  KARTA_ZAPISU_na_obiady_2021.odt najpóźniej do dnia  03.09. br. w  specjalnie do tego przeznaczonym pojemniku w przedsionku szkoły.

Kwota do zapłaty za wrzesień  i październik zostanie podana w najbliższym czasie. W miesiącu sierpniu nie dokonujemy żadnych wpłat.

Prosi się rodziców o zapoznanie się z  Zasadami Korzystania ze stołówki szkolnej wynikającymi z regulaminu stołówki oraz z procedur zastosowanych z powodu pandemii. Wszystkie te informacje zamieszczone są   w zakładce  „Obiady”https://sp4mikolow.edupage.org/text35/, gdzie również  podawane są aktualne kwoty do zapłaty. Podawane są one z miesiąca na miesiąc (nie na cały rok szkolny!) ze względu na niepewną sytuację epidemiologiczną, możliwość zawieszenia zajęć lub wprowadzenia zmian w kalendarzu roku szkolnego.

• Msza święta

• Msza święta dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 Mikołowie odbędzie się 01.09.2021 r. o godz. 18.00.

• Język mniejszości narodowej - niemiecki

• Szanowni Rodzice, w odpowiedzi na Państwa zapytania dotyczące podręczników do języka mniejszości narodowej niemieckiego przypominamy, że w tym roku szkolnym korzystać będziemy w klasie drugiej z książek Hallo Anna 2 NEU Wyd. Klett (nowe, tegoroczne wydanie - podręcznik i ćwiczenia). Klasa 1 - Hallo Anna 1 NEU (podręcznik i ćwiczenia). Klasa 3 - Hallo Anna 3 (podręcznik i ćwiczenia).

• Podręczniki szkolne

• Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie! W zakładce "Podręczniki 2021/2022" znajduje się wykaz podręczników i ćwiczeń, który będzie obowiazywał w roku szkolnym 2021/22. Przypominamy, iż należy zakupić tylko podręcznik/ćwiczenia z dwóch przedmiotów: religia (klasa 1. tylko zeszyt ćwiczeń) i j. niemiecki "Hallo Anna". Pozostałe pozycje otrzymają uczniowie w szkole.

• WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

ARTYKUŁY PAPIERNICZE I PRZYBORY SZKOLNE :

- zeszyty 16-kartkowe w kratkę i linie – najlepiej kolorowe linijki, dobrze widoczne;

- piórnik z wyposażeniem;

- pióro z zapasem naboi;

- miękkie ołówki;

- klej w sztyfcie;

- nożyczki z zaokrąglonym końcem;

- bloki: rysunkowy i techniczny- biały i kolorowy A4 i A 3 (podpisane);

- wycinanki;

- plastelina;

- farby plakatowe i akwarelowe dobrej jakości;

- zestaw pędzli i kubeczek na wodę;

- pastele olejne i opcjonalnie suche;

STRÓJ:

- strój gimnastyczny: biała koszulka, granatowe lub czarne spodenki, tenisówki na białych podeszwach; (w PODPISANYM WORKU);

- obuwie zmienne szkolne (w PODPISANYM WORKU);

- basen: strój kąpielowy jednoczęściowy/kąpielówki, klapki basenowe, czepek, okulary pływackie, ręczniki (duży do wytarcia, mały do podłożenia pod nogi, ewentualnie ręcznik-turban do włosów dla dziewczynek), suszarka, jeśli dziecko potrafi się nią posługiwać;

- w dniach uroczystości szkolnych uczniów obowiązuje strój galowy – biała bluzka, czarna lub granatowa spódniczka/biała koszula, czarne lub granatowe spodnie lub koszulki szkolne (do zamówienia we wrześniu).

• Zakończenie roku szkolnego 2020/21

• Z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021 wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Mikolowie oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

• DZIEŃ DZIECKA

• Dzień Dziecka w SP4 obfitował w wiele atrakcji, które wywołały uśmiech na twarzach Naszych uczniów. Każdy znalazł coś dla siebie: pokaz wozów strażackich, egzamin na kartę rowerową, zawody sportowe; gry i zabawy ruchowe dla najmłodszych, konkurs wiedzy "Mądra Głowa", przepyszne lody w Kaprysie oraz wyśmienite hot dogi przygotowane przez Panie Kucharki. Mamy nadzieję, że ten dzień zapamiętamy na długo.

😀😀😀

Serdeczne podziękowania dla OSP Kamionka, Rady Rodziców SP4, nauczycieli wychowania fizycznego, wszystkich wychowawców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Zapraszamy do galerii zdjęć.

• Dziś obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Wyraź solidarność i zrozumienie dla osób z tym schorzeniem - wytnij niebieskie serce lub ubierz się na niebiesko, zrób zdjęcie i umieść je w komentarzu na szkolnym profilu Facebook.

Ponieważ w tym roku dzień ten przypada w okresie wolnym od zajęć w szkole oraz trudnym czasie pandemii, zespół nauczycieli współorganizujących z naszej szkoły zachęca uczniów, by pierwszego dnia nauki po przerwie świątecznej,czyli

7 KWIETNIA założyli NIEBIESKIE KOSZULKI.

NIE BĄDŹ ZIELONY W TEMACIE AUTYZMU - ,,ZAŚWIEĆ SIĘ" NA NIEBIESKO!

• REKRUTACJA  DO KLASY 1. W ROKU SZKOLNYM 2021/22

• Szanowni Rodzice.

Informujemy, iż postępowanie rekrutacyjne do klasy 1. na rok szkolny 2021/22 dzieci z obwodu Szkoły Podstawowej nr 4 w Mikołowie zostało zakończone.

Lista kandydatów zakwalifikowanych  znajduje się w przedsionku szkoły.

Wszystkie dzieci z obwodu szkoły zostały przyjęte do klasy 1.