Informacje na temat oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych zamieszczone są w załacznikach:
Informator dla rodziców i ósmoklasistów: https://mikolowski.pl/2020/01/informator-dla-rodzicow-i-osmoklasistow/
Informacje na temat oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych zamieszczone są w załacznikach:
Rekrutacja prowadzona będzie w formie elektronicznej.
ETAP - wybór oddziałów i szkół od 15 czerwca do 10 lipca (do godz. 15.00)
Kandydat zgłasza się do systemu http://slaskie.edu.com.pl i wybiera co najmniej trzy szkoły, do których chciałby uczęszczać. Następnie buduje tzw. listę preferencji. Polega to na wskazaniu w wybranych szkołach oddziałów, w których chciałby się uczyć. Nie ma ograniczeń w liczbie wybranych oddziałów w każdej z wybranych szkół tych szkół! Wskazuje dowolną ich liczbę. Oddział, który wybierze jako pierwszy na liście preferencji, system uzna za najważniejszą dla kandydata, a ostatni z listy jako oddział, którym jest najmniej zainteresowany. Kolejność oddziałów jest niezależna od kolejności wybranych wcześniej szkół.
Należy koniecznie wybrać co najmniej trzy szkoły! Najlepiej stosować następujące zasady:
Pierwsza szkoła, to „szkoła marzeń”.
Druga szkoła, to szkoła racjonalna.
Trzecia szkoła, to taka na wszelki wypadek.
Uwaga: ograniczenie wyboru do trzech szkół dotyczy jednego organu prowadzącego, czyli można wybrać np. trzy szkoły z Rybnika, trzy z Żor, trzy z Wodzisławia Śląskiego, Raciborza itd.
Z oferty wybranych szkół wybieramy maksymalnie dużą liczbę oddziałów! Dziesięć czy dwanaście pozycji na liście preferencji, to wcale nie jest zbyt dużo…
Kolejność na liście preferencji, jest rzeczą najważniejszą!
Jest ona autonomiczną decyzją kandydata i nie może być zmieniona przez osoby trzecie ani przez „system”.
Należy dobrze przemyśleć kolejność, gdyż z tej drogi nie ma już odwrotu…
Jeżeli kandydat zostanie zakwalifikowany do jakiegoś oddziału, to oznacza, że oddziały wskazane powyżej były dla niego niedostępne, a odziały poniżej nie są brane pod uwagę!
I ETAP - składanie podań wraz z dokumentami do szkoły pierwszego wyboru do dnia 10 lipca (do godz. 15.00)
Kandydat dostarcza podanie tylko do szkoły pierwszego wyboru - pierwszej z listy preferencji. W szkole podanie zostanie zweryfikowane pod względem zgodności z danymi w systemie.
Na stronie internetowej znajduje się już informator dla kandydatów o wszystkich szkołach z terenu województwa śląskiego.
ETAP - składanie podań do klas dwujęzycznych i sportowych do dnia 22 czerwca (do godz. 15.00)
Jeżeli kandydat na swojej liście preferencji (nawet na ostatnim miejscu) wskazał oddział dwujęzyczny, sportowy, mistrzostwa sportowego, dostarcza podanie do szkoły pierwszego wyboru w terminie do 22 czerwca i zobowiązany jest stawić się na sprawdzian kompetencji językowych lub próbę sprawności fizycznej we wskazanym przez szkołę terminie (od 23 czerwca do 7 lipca)
Kandydaci wpisują w systemie naborowym swoje oceny i osiągnięcia. Następnie dostarczają do szkoły pierwszego wyboru kopię świadectwa ukończenia szkoły.
Kandydaci dostarczają do szkoły pierwszego wyboru kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.
ETAP – Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych 12 sierpnia
Potwierdzenie przez rodzica albo kandydata pełnoletniego woli podjęcia nauki następuje poprzez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty do tej szkoły, do której kandydat został zakwalifikowany, a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – także zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.
19 sierpnia nastąpi ogłoszenie listy uczniów przyjętych do szkoły, także na stronach internetowych szkół.
W tym roku nie będzie prowadzona rekrutacja uzupełniająca!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Dziecka.
Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla Was zabawę. Twój nauczyciel też był kiedyś dzieckiem. Odgadnij kto jest kim? Swoje odpowiedzi możesz przesłać do środy (03.06.2020) na maila: k.porzucek@sp4mikolow.edu.pl. Zachęcamy do zabawy.
W zabawie udział wzięli następujący nauczyciele:
Awłasewicz-Ludwig Marzena
Bastek Dorota
Bieg-Panic Barbara
Bober Klaudia
Brzozowska Anna
Chromik Aneta
Chrószcz Sonia
Dróżdż Katarzyna
Dziadosz Małgorzata
Gola Beata
Hulak Katarzyna
Krzyżowska Barbara
Kubica Tina
Kucza Michalina
Łaciak Marta
Malczyk Janusz
Malerczyk Aneta
Marciniak Katarzyna
Masłowska Justyna
Pakura Katarzyna
Palka Dominika
Paruszewska Agnieszka
Porzucek Katarzyna
Przytuła Anna
Waligóra Anna
Wiśniecka Wioletta
Wójcik Izabela
Zawada Anna
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WF - nauczanie zdalne.
Procedura dotycząca przekazania i odbierania dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w MIkołówie
Odbieranie_i_przekazanie_dziecka_000035.pdf
Procedura dotycząca postępowania w sytuacji podejrzenia wystąpienia zakażenia u dziecka uczęszczającego do Szkoły Podstawowej nr 4 w Mikołówie
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WF - nauczanie zdalne.
W tegorocznych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych sukces odniosła trójka ósmoklasistów:
- Konrad Zieliński z języka angielskiego i geografii
- Patrycja Panasz z geografii
- Krzysztof Okrzesik z geografii
Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedno z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie szkół podstawowych. Udział w nich wymaga od uczniów zaangażowania i wielu godzin pracy w walce o tytuł Finalisty lub Laureata.
Aby uzyskać te zaszczytne tytuły należy przejść etap szkolny, potem najlepsi przechodzą do etapu rejonowego i wreszcie awansują do etapu wojewódzkiego.
Przejście kolejnych etapów nie jest łatwym zadaniem. Aby otrzymać tytuł Finalisty uczeń powinien uzyskać co najmniej 30% punktów możliwych do uzyskania, a tytuł Laureata 90% punktów.
Serdecznie gratulujemy laureatom osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów w szkole średniej.
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
W związku z tym pragniemy zaproponować włączenie się do obchodów tego dnia. W tym celu prosimy, aby dzieci (a nawet całe rodziny) ubrały się na niebiesko, napisały na kartce hasło JESTEŚMY RAZEM i zrobiły zdjęcie.
Fotografie można przesyłać do 5 kwietnia 2020r. na adres zdjecia-sp4@wp.pl lub dodawać w komentarzu pod postem na Facebooku.
Z otrzymanych fotografii zrobimy kolaż, który umieścimy na stronie internetowej i na profilu fecebookowym naszej szkoły.
Na zdjęciach nie musi być widoczna twarz, a udział w akcji jest równoznaczny ze zgodą na publikację zdjęcia w zbiorczym kolażu.
Pokażmy, że akceptujemy i myślimy o innych w tych trudnych chwilach, bo jesteśmy różni, lecz równie ważni...Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do udziału w akcji:)
Zespół nauczycieli współorganizujących proces kształcenia
Moduł Świetlica szkolna został zmodyfikowany
Rekrutacja uczniów do pierwszej klasy na rok szkolny 2020/2021 przebiegła zgodnie z ustalonymi terminami postępowania rekrutacyjnego.
Wszystkie dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły, których rodzice złożyli wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Mikołowie, zostały zakwalifikowane.
Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Serdecznie polecamy inicjatywę współpracujących z naszą szkołą Studentek Pedagogiki Instytutu Badań nad Edukacją i Komunikacją Politechniki Śląskiej, które stworzyły stronę, prezentującą autorskie pomysły na realizację zajęć zdalnych, a także propozycje dla rodziców na spędzenie tego czasu na nauce przez zabawę.
W zasobach znajdują się gotowe karty pracy, gry dydaktyczne a także filmy instruktażowe.
Zachęcamy do odwiedzenia:https://liblink.pl/alNYF2O6gL
Szanowni Państwo,
decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Zachęcam do sprawdzania komunikatów na stronach internetowych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik prasowy MEN
Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel.
Informacje oraz pliki do pobrania w zakładce: mLegitymacja
Rekomendacje MEN dla Dyrektorów szkół i placówek oświatowych
w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się
w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa.
Szanowni Rodzice i Opiekunowie
• Proszę, by nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do szkoły;
• W każdej toalecie są umieszczone w widocznym miejscu przy umywalce instrukcje dotyczące mycia rąk;
• Uczniowie zostaną w najbliższym czasie poinformowani o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny, w tym np.: częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;
• Jeśli Państwo i Dziecko nie mieliście kontaktu z chorą osobą, nie ma powodu do obaw;
• Jeśli Wasze Dziecko lub Państwo wróciliście z terenów występowania koronawirusa i macie objawy grypopodobne, proszę bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno – epidemiologiczną, a następnie zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno – zakaźnego;
• Proszę sprawdzać na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia;
W przypadku dodatkowych wątpliwości proszę dzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformować o jej działaniu innych, tel. 800 190 590 – czynna całodobowo
Z poważaniem
Barbara Krzyżowska
Dyrektor SP4
Powered by aSc EduPage