• ABC Ekonomii czyli pierwsze kroki w świecie finansów

• Zdając sobie sprawę, jak ważną rolę w kształceniu nowych pokoleń powinny zajmować zagadnienia z zakresu ekonomii i finansów, propozycję Family Czepczyński Foundation, przyjęliśmy bez wahania. ABC Ekonomii to autorski projekt Artura Czepczyńskiego mający za zadanie upowszechnianie edukacji ekonomicznej i finansowej wśród najmłodszych. W ramach funkcjonującego projektu powstała książka pt. „ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów” dedykowana przedszkolakom ( 5- i 6 - latkom) oraz uczniom z klas I-III. Książka zawiera 12 opowiadań, z których każde porusza inne zagadnienie ze świata ekonomii i finansów.

Uczniowie klasy 3b pod kierunkiem wychowawcy, wraz z głównymi bohaterami – Zosią i Maksem, poznają odpowiedzi na tak nurtujące pytania, jak np. Co to są pieniądze i skąd się biorą? Po co pracujemy i jaki można mieć zawód? Czym jest budżet domowy, co to znaczy oszczędzać, czy też kim jest wolontariusz?

Więcej zdjęć w zakładce GALERIA :)

• ZAJĘCIA KULINARNE czyli po co dzieciom gotowanie ?

• Gotowanie to wielka przyjemność. Angażuje intelekt (ćwiczy i relaksuje mózg), zapewnia ruch – przede wszystkim dłoni i palców, stymuluje zmysły. Gotowanie ma moc zmniejszania stresu i lęku.

Uczestnictwo w takich zajęciach pozytywnie wpływa na samopoczucie, dostarcza wiary we własne możliwości. Wspólne gotowanie oznacza współpracę i komunikację. Pomaga nauczyć się, w jaki sposób rola każdej osoby jest ważna do osiągnięcia wspólnego celu. Przyjemność wynikająca ze wspólnego doświadczania smaków, zapachów i barw sprawia bowiem niezaprzeczalną radość dostępną na wyciągnięcie ręki.

Mają także walor edukacyjny, bowiem dziecko uczy się, do czego służą poszczególne sprzęty i akcesoria kuchenne. Mieszając składniki potraw w odpowiednich proporcjach, rozwija umiejętności matematyczne. Uczy się ładnego zachowania przy stole, dzielenia się, celebrowania posiłków. Każde warsztaty kończą się w przyjemny sposób – wspólną degustacją przygotowanych potraw: tym razem było to pyszne TIRAMISU.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nabyliśmy niezbędne akcesoria (m.in: małe AGD, fartuszki ochronne, rękawice kuchenne, szpatułki), natomiast Rada Rodziców zadbała o finanse na zakup artykułów spożywczych niezbędnych do przygotowania smakołyków. DZIĘKUJEMY

Fotorelacja w zakładce GALERIA :)

• #SUPERBOHATEROWIE CYBERŚWIATA - DZIECI BEZPIECZNE W SIECI

• W ramach współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach uczniowie klas 4b i 5a uczestniczyli wczoraj w warsztatach #SUPERBOHATEROWIE CYBERŚWIATA - DZIECI BEZPIECZNE W SIECI. Aktywność została przygotowana przez studentki IV roku kierunków pedagogicznych w formule "studenci - uczniom" pod opieką nauczycieli akademickich.

Uczniowie klasy 4 zgłębiali problem cyberstalkowania. Zastanawiali się jak temu zapobiec? Jak się temu sprzeciwić?

Starsi koledzy skupili się wokół tematyki wysyłania oraz udostępniania zdjęć w internecie, by uświadomić sobie nieprzyjemne konsekwencje, z którymi może spotkać się osoba rozsyłająca bądź udostępniająca swoje lub cudze zdjęcia (nierzadko roznegliżowane).

Fotorelację z tego wydarzenia znajdziecie Państwo w galerii :)