Aktualności Prezydium Rodzice dla dzieci Wpłaty, wnioski, kontakt Regulamin

Rada Rodziców

Aktualności

 

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci,


Chcemy podzielić się z Wami kilkoma ważnymi informacjami na temat tego, co Rada Rodziców zrobiła dotychczas. 

Od początku roku szkolnego  sfinansowaliśmy dla  naszych dzieci i szkoły:
- zakup parawanów dla klas młodszych   -  342 zł
- transport dzieci na wycieczki szkolne do Istebnej i Wieliczki – 9 700 zł
- zakup magnetofonu dla klas młodszych -  327 zł
- zakup suszarki do prac plastycznych – 264 zł
- Słodycze na Mikołaja – 1 369,08 zł
- zakup i oklejenie drzwi do biblioteki szkolnej – 250 zł
- materiały do oprawy plastycznej uroczystości szkolnych – 386,49 zł
- zakup egzaminów próbnych dla klas 8 – 344 zł
- spotkań z pisarzem - Marcinem Koziołem dla wszystkich uczniów naszej szkoły  -  ok.  1 200 zł
- udziału uczniów klas IV-VIII w konkursie FOX  z języka angielskiego  – 750 zł
- organizacji  powiatowego Konkursu Pięknego Czytania  w SP4 – 450 zł
- animatora wraz z oprawą muzyczną na bal karnawałowy dla klas I-III – 700 zł 

Łącznie wydatki Rady Rodziców na rzecz naszych dzieci wyniosły  16 082,57 zł

– średnia wartość dofinansowania dla jednego ucznia naszej szkoły to już około 50 zł!


Dzięki osobistemu zaangażowaniu naszych rodziców biblioteka szkolna otrzymała podpórki  i rozdzielacze do książek, a na basen, dzieci zostały zaopatrzone w nową suszarkę  do włosów. Serdecznie dziękujemy za przekazane dary!


Przy współpracy z Rodzicami, Dziećmi i Nauczycielami naszej szkoły zorganizowaliśmy Kiermasz dla Piotrusia, chłopczyka chorego na białaczkę. Zebraliśmy i przekazaliśmy fundacji Iskierka  kwotę 4 376,74 zł na dalsze leczenie Piotrusia.

Zbieraliśmy Pluszaki  dla Olimpijskich Dzieciaków Śląsk – było ich tak dużo, że część powędrowała do Domu Bezdomnej Matki i Dziecka w Katowicach. Nasze Dzieciaki zrobiły Kartki Świąteczne dla chorych dzieci!  

Za udział we wszystkich akcjach Serdecznie dziękujemy!


W Grudniu odbyły się Warsztaty ozdób świątecznych oraz Kiermasz Świąteczny – zebraliśmy wspólnie 5 082 zł – dziękujemy wszystkim, którzy pomagali – Uczniom i Rodzicom, którzy własnoręcznie przygotowali świąteczne stroiki, Rodzicom, którzy dostarczyli na kiermasz przepyszne słodkości, Uczennicom, Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy pomagali w przygotowaniu i w obsłudze Kiermaszu! I wszystkim, którzy kupowali, konsumowali, degustowali …. Dziękujemy! 

Przy okazji chcieliśmy również poinformować  Was, że jesteśmy tu dla Was -  aby wspierać Was i pomagać Wam rozwijać zainteresowania, rozwiązywać mniejsze i większe problemy.

Chcemy, abyście wiedzieli jak działamy i gdzie oraz kiedy możecie nas znaleźć.

1 . Rada Rodziców spotyka się zawsze w szkole, raz w miesiącu w pierwszy czwartek miesiąca.

2. Przyjmujemy pisemne wnioski o finansowanie różnych potrzeb i wydarzeń w szkole! Wnioski powinny zawierać kwotę, cel, krótki opis, ilość uczestników oraz inne, ważne elementy – wzór wniosku dostępny jest w sekretariacie. 

3. Wnioski do piątku, przed zebraniem RR mogą składać: Uczniowie, Pani Dyrektor, Nauczyciele oraz Rodzice.

4. Decyzja o finansowaniu jest podejmowana kolegialnie w głosowaniu przez wszytskich delegatów RR zgodnie przepisami i tylko na naszych zebraniach.

Pamiętajcie  aby odpowiednio wcześnie wystąpić z wnioskiem.

  
Wiemy, że możemy na Was liczyć, i że wspólnie możemy osiągnąć wiele sukcesów.

Dziękujemy za zaufanie i wspacie Rady Rodziców. 
 

____________________________________________

GRUDZIEŃ 2019

„Nasza zima biała,
Chustą się odziała,
Idzie, idzie do nas w gości,
W srebrnych blaskach cała!” 

M. Konopnicka

Już grudzień…...  Świąteczny, zabiegany, pachnący pierniczkami i choinką …. Wszyscy przygotowujemy się do tych jedynych w roku, najpiękniejszych, rodzinnych  Świąt.

Zanim jednak zasiądziemy do Wigilijnego stołu, czekają nas atrakcje w naszej szkole. także świąteczne i nastrojowe  –  Rodzinne warsztaty ozdób świątecznych – dobra zabawa i szlachetny cel ( 16 grudnia godz. 17.00) oraz Wielki Kiermasz Bożonarodzeniowy ( 19 grudnia od godz. 16.00). Zapraszam wszystkich serdecznie!

Co udało się Radzie Rodziców w listopadzie i kilku dniach grudnia? Zakupiliśmy suszarkę do prac plastycznych, radiomagnetofon dla klas I-III, próbny egzamin po klasie ósmej z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, sfinansujemy oklejenie drzwi biblioteki szkolnej  oraz cykl spotkań  w styczniu dla wszystkich uczniów naszej szkoły, z autorem książek dla dzieci i młodzieży Marcinem Koziołem. Dzięki naszym staraniom zostaną także wymienione siatki wokół boiska przyszkolnego. Ponadto, nowa suszarka na basen oraz podpórki i przekładki do książek w bibliotece szkolnej zostały podarowane z własnej inicjatywy przez Rodziców! Dziękujemy za Waszą hojność.

I oczywiście MIKOŁAJ !! – nasze Kochane Dzieciaki otrzymały pyszne słodkości od Mikołaja dzięki środkom wpłaconym przez nas na Radę rodziców. Dlatego ponownie zachęcam – wpłacajcie na Radę Rodziców – WSZYSTKIE wpłaty wrócą do Naszych dzieci!

Nie zapomnieliśmy także o potrzebujących – część Pluszaków przez nas podarowanych została przekazana przed Mikołajem do Domu bezdomnej matki i dziecka            w Katowicach. Dzieci przygotowały także kartki świąteczne dla chorych dzieci, z życzeniami powrotu do zdrowia i słowami otuchy! Dziękujemy Wam za zaangażowanie!

Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia składamy Wam najszczersze życzenia –Spokojnych, Rodzinnych, przepełnionych Miłością i Radością Świąt, a na Nowy 2020 Rok życzymy Zdrowia, Pomyślności i Spełnienia.

____________________________________________

LISTOPAD 2019 

Za  Nami  Październik i oto pierwsze podsumowanie naszych działań finansowych i innych, podjętych przez Radę Rodziców aktywności.

Dzięki  wpłaconym przez rodziców dobrowolnym składkom,  Rada Rodziców sfinansowała  dzieciom transport na wycieczki  szkolne. Klasy IV-VIII pojechały do Istebnej, a klasy I-III do Wieliczki. Łączny koszy transportu dla wszystkich naszych dzieci wyniósł  9 700 zł.

Ponadto zakupiliśmy parawany potrzebne uczniom klas najmłodszych, dla zapewnienia im prywatności i spokoju w czasie zajęć w otwartej przestrzeni naszej szkoły. 

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy już dokonali wpłat na rzecz Rady Rodziców  i prosimy wszystkich o dalsze wsparcie.

W październiku miały także miejsce dwie akcje charytatywne: Podaruj Pluszaki, na rzecz organizacji „Olimpijskie Dzieciaki Śląsk”  oraz  pięciodniowy kiermasz na rzecz chorego na białaczkę Piotrusia. Wasza hojność i zaangażowanie pozwoliły nam zebrać aż 4 376 , 74 zł! Dziękujemy za wsparcie i każdą pomoc!

W listopadzie planujemy kolejne działania na rzecz naszej szkoły i naszych dzieci, licząc na Wasze wsparcie i pomoc. Pragniemy także przypomnieć, że 1% podatku dochodowego można przeznaczyć na wsparcie działalności naszej Rady, do czego gorąco zachęcamy.  Z tych pieniędzy będą korzystać nasze dzieci.

Przed nami grudzień – Rodzinne warsztaty ozdób świątecznych – już teraz zachęcam do zaplanowania swojego udziału. Zabawa przednia i szczytny cel – nasze własnoręcznie wykonane ozdoby pojawią się na Kiermaszu świątecznym, z którego wpływy, oczywiście, przeznaczymy na cele naszych dzieci i szkoły.

Pozdrawiamy serdecznie i zachęcamy do kontaktu z nami,
Rada Rodziców
 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej
    43 - 190 Mikołów
    ul. Katowicka 122
  • (032)226 21 90
    fax (032)226 21 90

Galeria zdjęć