• Konkurs FOX

  Drodzy uczniowie, przypominamy, że zgłoszenia do Ogólnopolskiego Konkursu Fox przyjmujemy do jutra (11.02.2022r.).

  Jeśli ktoś jeszcze chciałby wziąć udział, to jest to ostatni moment.

  Zapraszamy!!!

   

  nauczyciele języka angielskiego

 • BAL KARNAWAŁOWY 2022

 • Walentynkowa akcja biblioteczna

 • Rekrutacja do klasy pierwszej w roku szkolnym 2022/2023

  Rekrutacja uczniów do klas pierwszych rozpoczyna się 7 lutego 2022 r.

  Szczegóły w zakładce Rekrutacja

 • UNICEF - WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

  Zapraszamy do udziału w jednym z najpopularniejszych projektów edukacyjno-pomocowych UNICEF - WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA.

  Akcja ma na celu uświadomienie, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

  W ramach akcji uczniowie mogą własnoręcznie zaprojektować i uszyć szmaciane laleczki.

  Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci same wybiorą kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określą jej kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w „akcie urodzenia”.

  Szablony dostępne będą do odebrania w portierni. Przygotowane laleczki wraz z "aktem urodzenia", prosimy przynosić na świetlicę szkolną do dnia 28.02.2022r.

  Każda wykonana laleczka zostanie zaprezentowana na szkolnym Facebooku, gdzie będzie można ją kupić za podaną kwotę.

  Pozyskane fundusze zostaną przekazane Unicef na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom.

  Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF. To właśnie jej występ jest główną nagrodą w ogólnopolskim konkursie na najpiękniejszą laleczkę.

  Zwracamy się z prośbą do Rodziców, Dziadków, Opiekunów i wszystkich chętnych osób do wsparcia dzieci w wykonaniu tego zadania. Pokażmy, że pomagając innym, możemy czerpać z tego radość !

 • Wesołych Świąt!

 • Życzenia świąteczne

 • Zapraszamy do udziału w akcji:

 • Konkurs plastyczny

 • Zielona klasa

  "Zielona klasa", która powstała w ramach inicjatywy lokalnej,

  została oficjalnie otwarta!

  Dzięki zaangażowaniu i wsparciu Rodziców, Władz Miasta oraz Rady Dzielnicy Kamionka zagospodarowano przestrzeń przyszkolną, która będzie pomagała Naszym uczniom w zdobywaniu wiedzy przyrodniczej i ekologicznej. Lekcje prowadzone na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury niewątpliwie będą wpływać na atrakcyjność prowadzonych zajęć.

  Wszystkim Gościom dziękujemy za obecność.

  Duże brawa i podziękowania za piękny występ artstyczny dla uczniów klasy 2b, klasy 3b i wychowawców.

 • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

  Dzisiaj w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Na korytarzach pojawiły się karteczki z dobrym słowem, które można wziąć dla siebie lub podać dalej. Nie zabrakło słodkiego akcentu.

  Niech miłe słowo trafi do każdego, bo "odrobina uprzejmości względem drugiego człowieka jest więcej warta niż wielka miłość ku całej ludzkości."

   

  Zespół nauczycieli współorganizujących

 • Warsztaty andrzejkowe

  Drodzy Rodzice i Uczniowie!

  Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe, kreatywne, integracyjne Andrzejki, które odbędą się w naszej szkole

  w czwartek, 25 listopada br., od godziny 17:30.

  Do udziału w spotkaniu zapraszamy chętnych uczniów z rodzicem. Będzie okazja do wspólnego zaprojektowania i wykonania biżuterii z żywicy, wykonania naturalnych mydełek i pachnących kul kąpielowych.Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały. Trzeba zabrać ze sobą doskonały humor i ... maseczkę :).

  Z uwagi na organizację spotkania prosimy o zapisy, które przyjmuje p. Ania Waligóra (prosimy o wysłanie wiadomości Librusem).

  Liczymy na spotkanie z Wami i nie możemy się już doczekać!

  Organizatorki: Patrycja Tupek i Anna Waligóra

 • Międzynarodowy Dzień Tolerancji - konkurs na komiks

  Z okazji dzisiejszego święta - Międzynarodowego Dnia Tolerancji, zespół nauczycieli współorganizujących proces kształcenia zaprasza do udziału w konkursie na KOMIKS pt.: „ Czym jest dla mnie tolerancja?

   

  Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły.

  Technika prac dowolna (grafika komputerowa lub praca plastyczna);format - A4.

  Ocenie podlegają: pomysłowość, zgodność z tematem, a także fantazja twórcy pracy i estetyka wykonania.

  Prace muszą być wykonane z poszanowaniem praw autorskich.

  Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez komisję składająca się z nauczycieli współorganizujących proces kształcenia.

   

  Prace należy przekazać nauczycielom wspomagającym bądź przesłać na maila:

  konkurs@sp4mikolow.edu.pl (zdjęcia prac lub pliki z dopiskiem: konkurs - Tolerancja)

  w terminie od 16.11.2021r. do 30.11.2021r.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

 • Święto Niepodległości

 • Konkurs

  Bądź ECO z EURECĄ!

  Konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży

  Coraz więcej rozwiązań ekologicznych pojawia się w otoczeniu każdego z nas. Pozwalają one jak najlepiej zadbać o środowisko i jego zasoby, aby te przetrwały dla następnych pokoleń. Warto przyjrzeć im się nieco bardziej, przedstawić w twórczy sposób na fotografii i zaprezentować innym w konkursie ECO z EURECĄ!

  Informacje na temat konkursu: https://www.polsl.pl/eureca-pro/konkurs/

  EURECA-PRO

 • Konkurs

 • PROJEKT Erasmus+

  W czerwcu i lipcu 2021 roku nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w dwutygodniowych zagranicznych kursach dla kadry pedagogicznej. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w szkole ETI – Executive Training Institute w miejscowości St. Julian’s na Malcie. Każdy kurs obejmował 42 godziny praktycznych zajęć z profesjonalnymi metodykami. Pani Aneta Chromik, pani Marzena Awłasewicz-Ludwig oraz pani Katarzyna Pakura wzięły udział w kursie Technology-Enhanced Learning, na którym zostały przedstawione propozycje lekcji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz programów edukacyjnych. Zajęcia miały charakter w całości praktyczny, kursanci pracowali na laptopach opracowując poszczególne zagadnienia. W pierwszym tygodniu każdy uczestnik stworzył własną stronę internetową lub bloga, na którym umieścił wszystkie przedstawione programy, linki oraz interaktywne pomoce dydaktyczne. Natomiast w drugim tygodniu prowadzący zapoznał grupę z graficznymi narzędziami, które mogą pomóc w codziennej pracy nauczyciela oraz urozmaicić lekcje i zaaktywizować uczniów.

  Poza kursami technologicznymi nauczyciele brali również udział w zajęciach metodycznych. Pani Barbara Krzyżowska oraz pani Katarzyna Hulak uczęszczały na kurs składający się z dwóch części: Fluency & Language Development for Educational Staff & Learning oraz Fun & Games for Primary Level. Zajęcia miały na celu podniesienie kompetencji językowych nauczycieli oraz przedstawienie ciekawych i inspirujących pomysłów na aktywizacje uczniów (gry i zabawy edukacyjne) w szkole podstawowej.

  Zdobyta wiedza i umiejętności przełożą się na podniesienie jakości kształcenia w Szkole Podstawowej nr 4. Zdobyte doświadczenie i nowe pomysły pomogą zaaktywnizować uczniów i zmotywować ich do pracy na lekcjach. 

 • Zapisy do świetlicy szkolnej

  Szanowni Rodzice!

  Zajęcia świetlicowe skierowane są do uczniów, którzy z uwagi na czas pracy rodziców, organizację dojazdów lub inne okoliczności, wymagają zapewnienia im opieki w szkole. Jednakże, z uwagi na sytuację epidemiczną i lokalową,  prosimy o  staranne rozważenie czasu pobytu  dzieci w świetlicy.

  Zgłoszenia dokonuje się na podstawie wypełnionej przez rodziców karty: KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_DO_SWIETLICY_sp4_SZKOLNEJ2021-2022.docx​​​​​​​
  Wypełnioną KARTĘ ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ należy złożyć w przedsionku szkoły w specjalnie do tego przeznaczonym pojemniku 1 września.
  Karty należy wypełnić bardzo starannie, nie pomijając żadnych miejsc, nie zapominając o koniecznych podpisach .
  Nieprawidłowo wypełnione karty nie będą brane pod uwagę.
  Regulamin świetlicy i stołówki szkolnej znajdziecie Państwo
  w zakładce świetlicy. 

 • Zapisy na obiady w stołówce szkolnej

  Zapisy na obiady w roku szkolnym 2021/2022 dokonuje się  poprzez pobranie   złożenie KARTY:  KARTA_ZAPISU_na_obiady_2021.odt najpóźniej do dnia  03.09. br. w  specjalnie do tego przeznaczonym pojemniku w przedsionku szkoły.

  Kwota do zapłaty za wrzesień  i październik zostanie podana w najbliższym czasie. W miesiącu sierpniu nie dokonujemy żadnych wpłat.

  Prosi się rodziców o zapoznanie się z  Zasadami Korzystania ze stołówki szkolnej wynikającymi z regulaminu stołówki oraz z procedur zastosowanych z powodu pandemii. Wszystkie te informacje zamieszczone są   w zakładce  „Obiady”https://sp4mikolow.edupage.org/text35/, gdzie również  podawane są aktualne kwoty do zapłaty. Podawane są one z miesiąca na miesiąc (nie na cały rok szkolny!) ze względu na niepewną sytuację epidemiologiczną, możliwość zawieszenia zajęć lub wprowadzenia zmian w kalendarzu roku szkolnego.

 • Msza święta

  Msza święta dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 Mikołowie odbędzie się 01.09.2021 r. o godz. 18.00.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej
  43 - 190 Mikołów
  ul. Katowicka 122
 • (032)226 21 90
  fax (032)226 21 90

Galeria zdjęć