• *

• KORONAWIRUS - KOMUNIKAT MEN

decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Zachęcam do sprawdzania komunikatów na stronach internetowych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Anna Ostrowska

Rzecznik prasowy MEN

• mLegitymacja

Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel.

Informacje oraz pliki do pobrania w zakładce: mLegitymacja

• ZAGROŻENIE KORONAWIRUSEM - REKOMENDACJE MEN

Rekomendacje MEN dla Dyrektorów szkół i placówek oświatowych
    w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się
    w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

• Proszę, by nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do szkoły;

• W każdej toalecie są umieszczone w widocznym miejscu przy umywalce instrukcje dotyczące mycia rąk;

• Uczniowie zostaną w najbliższym czasie poinformowani o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny, w tym np.: częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;

• Jeśli Państwo i Dziecko nie mieliście kontaktu z chorą osobą, nie ma powodu do obaw;

• Jeśli Wasze Dziecko lub Państwo wróciliście z terenów występowania koronawirusa i macie objawy grypopodobne, proszę bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno – epidemiologiczną, a następnie zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno – zakaźnego;

• Proszę sprawdzać na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia;

W przypadku dodatkowych wątpliwości proszę dzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformować o jej działaniu innych, tel. 800 190 590 – czynna całodobowo

Barbara Krzyżowska

Dyrektor SP4

• Skuteczne mycie rąk.

• Ćwiczmy razem - etap 3

Nasza szkoła bierze udział w projekcie Ćwiczmy razem etap 3

Do pobrania:​​​​​​​ regulamin_cwiczmy_razem_3.doc

KORONAWIRUS

• REKRUTACJA

• Klasa 4 na festiwalu nauki

27 stycznia uczniowie klasy 4 wzięli udział w Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach. Na dzieci czekało sześć obszarów wiedzy (nauki ścisłe, nauki przyrodnicze, nauki techniczne, nauki humanistyczno-społeczne, medycyna i zdrowie oraz sztuka), gdzie mogli doświadczyć i eksperymentować. Na uczniów czekały nie tylko wykłady, warsztaty i spotkania z zaproszonymi gośćmi, lecz również pokazy, gry i specjalne strefy.

• Życzenia świateczne

Najserdeczniejsze życzenia
    cudownych, pełnych spokoju i rodzinnego ciepła
    Świąt Bożego Narodzenia,
    a w nadchodzącym nowym roku
    wielu wyzwań, wspaniałych możliwości, sukcesów, uśmiechu i życzliwości na każdy dzień.

• ŚWIĄTECZNY PIĄTEK

Zachęcamy wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły do założenia jutro odświętnej wersji stroju :-)

• Artystyczne Warsztaty Bożonarodzeniowe

Zapraszamy chętnych uczniów wraz z rodzicami do wzięcia udziału w Artystycznych Warsztatach Bożonarodzeniowych organizowanych przez Radę Rodziców, które odbędą się w poniedziałek 16 grudnia 2019 r. o godzinie 17.00.

Zapisy w sekretariacie szkoły lub pod adresem:

• Dzień śląski

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień śląski.

• Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta.

• MIkołowska Gala Wolontariatu

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MIkołowska Gala Wolontariatu.

• Wychowanie przez czytanie

W listopadzie klasy szóste uczestniczyły w ogólnopolskim programie „Wychowanie przez Czytanie” Nasi uczniowie mieli okazję przeczytać opowiadania z książki „Gorzka czekolada” Każda klasa realizowała ciekawe projekty dotyczące ważnych wartości.  Przedstawiali i opisywali pojęcia WOLNOŚCI, PRZYJAŹNI oraz SZACUNKU.” Oto krótka fotorelacja Wychowanie przez czytanie.

• Projektanci edukacji - konkurs

Grupa uczniów klasy 7b bierze udział w konkursie na projekt edukacyjny. Jednym z etapów konkursu jest głosowanie internetowe. Dlatego prosimy wejdźcie na stronę https://projektanciedukacji.pl/konkurs, odnajdźcie nasz projekt "Pi razy oko czyli MATMA może być SUPER" (klasy 4-8, matematyka, województwo śląskie). Jezeli nasz pomysł Wam się spodoba to oddajcie proszę na nas swój głos.

Za każdy oddany głos bardzo dziękujemy.

• Informacja na temat dni otwartych szkół ponadpodstawowych powiatu mikołowskiego

Zapraszamy do zapoznania się z terminami dni otwartych w szkołach ponadpodstawowych naszego powiatu:

Plakat_szkoly_PM_2019.pdf

• Święty Mikołaj na Kresach 2019 - podziękowanie

Nasza szkoła we współpracy z Politechniką Śląską w Gliwicach przystąpiła do udziału w akcji charytatywnej Święty Mikołaj na Kresach 2019, której organizatorem jest Towarzystwo Patriotyczne Kresy w Częstochowie. Projekt objęty jest patronatem honorowym Śląskiego Kuratora Oświaty. Akcja polega na zbiórce darów: słodyczy, artykułów szkolnych, maskotek i artykułów spożywczych, z których organizatorzy przygotują paczki od Świętego Mikołaja dla 1000 dzieci z polskich szkół na Litwie. Paczki trafią też do polskich dzieci na Ukrainie i Białorusi. Do akcji włączyło się bardzo dużo szkół i przedszkoli. We wtorek 12 listopada zebrane przez nas i studentów dary zostały przekazane organizatorom. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję!

• Świeto Niepodległości 2019

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Świeto Niepodległości 2019.