• Zapisy do świetlicy szkolnej i na obiady w roku szkolnym 2020/2021

          • Szanowni Rodzice!

            Szkoła organizuje zajęcia świetlicowe dla uczniów, którzy pozostają w niej dłużej ze względu na czas pracy rodziców, organizację dojazdów do szkoły lub inne okoliczności wymagające zapewnienia im opieki w szkole.

            Zgłoszenia dokonuje się na podstawie wypełnionej przez rodziców KARTY ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ 
            do pobrania: 
             KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_DO_SWIETLICY_sp4_SZKOLNEJ2019-_2020(2).docx

            Wypełnioną KARTĘ ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ należy złożyć w przedsionku szkoły w specjalnie do tego przeznaczonym pojemniku do dnia 2 września. Karty należy wypełnić bardzo starannie, nie pomijając żadnych miejsc, nie zapominając o koniecznych podpisach . Nieprawidłowo wypełnione karty nie będą brane pod uwagę.

            Zapisy na obiady w roku szkolnym 2020/2021 dokonuje się  poprzez pobranie  KARTY ZAPISU DZIECKA NA OBIADY
            do pobrania: 
            KARTa_na_obiady_2020-2021.odt lub KARTa_na_obiady_2020-2021.pdf

             i złożenie jej  najpóźniej do dnia  03.09. br. w  specjalnie do tego przeznaczonym pojemniku w przedsionku szkoły.

            Cena obiadu jednostkowego w roku szkolnym 2020/2021 wynosi 3,50 zł. Kwota do zapłaty za wrzesień zostanie podana w najbliższym czasie.

                                                     Kierownik świetlicy

            Aneta Malerczyk

          • Spotkanie organizacyjne dla rodziców uczniów klas 1.

          • DRODZY RODZICE

            PIERWSZOKLASISTÓW NASZEJ SZKOŁY!

            Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Mikołowie ma zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się  27 sierpnia 2020 r., o godz. 17.00 w sali gimnastycznej.

            Ze względów bezpieczeństwa epidemicznego bardzo prosimy:

            –  aby na spotkanie przyszedł tylko jeden z rodziców,

            –  o zachowanie odpowiednich odległości między osobami,

            – założenie maseczek przed wejściem do szkoły (wejście przy sali gimnastycznej) oraz zdezynfekowanie rąk,

            – przyniesienie własnego długopisu.

          • Przemówienie pani dyrektor mgr Barbary Krzyżowskiej na zakończenie roku szkolnego

          • Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Wy – najważniejsi dzisiaj – Uczniowie.

            Mamy za sobą 10 miesięcy wytężonej pracy. Był to wyjątkowo trudny rok.       Rok, w którym nie raz trzeba było stawić czoła różnym trudnościom i  wyzwaniom.

            Jednocześnie był to rok najważniejszy  dla ósmoklasistów, którzy dzisiaj opuszczają mury naszej szkoły.

            Kochani Absolwenci!

            To ostatnie chwile, które spędzacie z nami. Za moment odbierzecie swoje świadectwa i  nagrody. Dziękujemy za chwile radości  i wzruszeń, które  dzięki Wam przeżywaliśmy.

            Za liczne sukcesy naukowe, artystyczne i sportowe. Nie mówimy Wam żegnajcie, lecz do widzenia, bo drzwi Naszej szkoły zawsze będą dla Was otwarte. My  nauczyciele wiemy, że zostaliście dobrze wyposażeni w wiedzę i  umiejętności potrzebne do dalszej nauki i życia. 

            Życzymy, abyście  w kolejnej szkole odnaleźli miejsce dla siebie, odnaleźli nowych równie wspaniałych kolegów. Powodzenia.

            W tym roku szkolnym uczniowie musieli włożyć znacznie więcej wysiłku w  naukę z powodu zdalnego nauczania.  Spisali się znakomicie, zarówno uczniowie klas młodszych jak i starszych. Możemy się pochwalić wysokimi wynikami w  nauce.  Aż  142  uczniów z klas IV-VIII uzyskało średnią ocen 4,75 i otrzyma świadectwo z wyróżnieniem. 

            Wśród naszych tegorocznych ósmoklasistów jest TROJE uczniów, którzy zdobyli tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii. Krzysztofowi Okrzesikowi, Patrycji Panasz, Konradowi Zielińskiemu  i pani magister Danucie Swobodzie gratulujemy!

            Konrad Zieliński, pod kierunkiem mgr Marzeny Awłasewicz - Ludwig zdobył również tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego.

            Na wniosek Dyrektora szkoły Konradowi, który zdobył aż 4 tytuły laureata konkursów przedmiotowych, przyznano tytuł „Mistrz SP4”.

            Tytuł, NAJLEPSZA UCZENNICA W ROKU SZKOLNYM 2019/2020   Szkoły Podstawowej nr 4 w Mikołowie przypadł dwóm dziewczynkom:

            WERONICE KOZŁOWSKIEJ  Z KLASY 6 C ze średnią 6.0 I ZUZANNIE NADOLNY Z KLASY 5A ze średnią 6.0.   Gratulujemy.

            „Do sukcesu nie ma żadnej windy, trzeba iść cierpliwie  po schodach”.

            Gratuluję wszystkim Uczniom podejmującym wysiłek zdobywania wiedzy, wyników w nauce na miarę swoich możliwości. Jesteśmy z Was bardzo dumni.

            W tym miejscu dziękuję pani wicedyrektor i wszystkim nauczycielom za  wzorową pracę i wspaniałą atmosferę. Praca z Wami jest dla mnie ogromnym zaszczytem, ale i pouczającym doświadczeniem.

            Szczególne słowa podziękowania kieruję do wszystkich pracowników szkoły. Współpraca z Wami jest przyjemnością, a rzeczy niemożliwe stają się możliwe. Bardzo Wam dziękuję.

            Słowa podziękowania za całoroczną pracę kieruję do Rady Rodziców  oraz  do  wszystkich  Rodziców, którym zależy na dobru naszej szkoły. Za słowa i gesty poparcia, za Waszą pracę i zaangażowanie dziękujemy.

            Żegnamy dziś Naszą nauczycielkę Panią mgr Aleksandrę Bortel – Kądzielę,  dziękujemy jej za wiele lat wspólnej pracy, za zaangażowanie, sukcesy, za codzienność i chwile radości.

            Na emeryturę odchodzi również Nasza sekretarz szkoły -  Pani Anna Smolorz-Jakubiec. Z całego serca dziękujemy za wzorowe pełnienie funkcji, za  zaangażowanie w życie szkoły, dyspozycyjność  i wszelką pomoc, na  którą  zawsze mogliśmy liczyć. Pani Anna Smolorz-Jakubiec była pracownikiem szkoły od ponad 20 lat i traktowała to miejsce jak własny dom. Moment pożegnania to trudna chwila, ale także wspaniała, bo oto rozpoczyna się coś nowego. Dlatego  życzymy Wam by to, co od jutra stanie się treścią Waszego  życia, było jak najlepsze. Kolejne etapy życia kiedyś się kończą, ale  zaczyna się coś nowego. Warto ciągle cieszyć się darem życia i pisać tego życia ciąg dalszy. Trafnie Wisława Szymborska napisała, iż „księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”. Zawsze jeszcze można wiele  do niej dopisać.
            W pamięci pozostają ludzie i zdarzenia. Zachowajcie Nas w Waszej życzliwej pamięci.

            Żegnamy się również z mgr Danutą Swobodą, która wyzwoliła w Naszych uczniach zapał do poznania wiedzy z dziedziny geografii i zdobyła z uczniami aż  cztery tytuły laureatów . 

            Kończą pracę w naszej szkole również Aleksandra Tatarczyk, Jolanta Banaszczyk - Strycharz  i  Grzegorz Małkiński. Wszystkim dziękujemy za włożony trud i współpracę.

            Kochani Uczniowie życzę Wam udanego wypoczynku, samych słonecznych i  radosnych chwil spędzonych podczas wakacji. Zasłużyliście na nie, więc niech będą wspaniałe. Do zobaczenia w szkole  1 września.

            Dyrektor Barbara Krzyżowska

          • INFORMACJE DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

          • Szanowni Państwo,

            w związku ze stanem epidemiologicznym, nie ma możliwości zorganizowania tradycyjnego spotkania z rodzicami uczniów klas pierwszych. Dlatego potrzebne informacje przekazujemy poprzez stronę internetową.

            Prosimy o śledzenie naszej strony, ponieważ tutaj będą się pojawiać najważniejsze informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego.

            Życzę zdrowia i mam nadzieję, że spotkamy się 1 września 2020 r.

            Z poważaniem

            Barbara Krzyżowska

            Dyrektor SP4

             

            Edukacja wczesnoszkolna

            Pakiet ćwiczeń  „Wielka przygoda” dziecko otrzyma w szkole, w ramach dotacji. Podręczniki  wypożyczy we wrześniu w bibliotece szkolnej.

            Podręczniki z religii i języka mniejszości narodowej- niemieckiego zostaną opublikowane w zakładce „Podręczniki” na stronie internetowej. Nie są to podręczniki, które uczeń otrzyma w ramach dotacji.

             

            Potrzebne rzeczy dla pierwszoklasistów:

            - zeszyty w kratkę i wąskie linie 16 kartkowe

            - bok techniczny biały A3 i A4   po jednej sztuce każdy

            - blok techniczny kolorowy A3, A4    po jednej sztuce każdy

            - kredki pastelowe PENTEL 24 sztuki

            - ołówki średniej miękkości– kilka sztuk

            - pióro ze stalówką

            - nożyczki odpowiednie dla dzieci praworęcznych i leworęcznych

            - klej w sztyfcie – kilka sztuk

            - plastelina 12 kolorów

            - zeszyt papierów kolorowych (nie samoprzylepnych)   3 sztuki

            - piórnik z wyposażeniem

            - strój na w.f.  w worku  (biała koszulka + czarne/granatowe spodenki + buty sportowe na białej lub kauczukowej podeszwie)

            - zmienne obuwie

            Obuwie i worki powinny być podpisane.

            W dniach  uroczystości  państwowych uczniów obowiązuje strój galowy:  biała jednolita  bluzka/koszula, granatowa/ czarna spódnica/ spodnie;

            W dniach uroczystości  szkolnych  uczniowie przychodzą  w  koszulkach  szkolnych;  w  dni  powszednie  obowiązuje  strój  ucznia  zgodnie  z  Regulaminem  Szkoły.

          • REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

          • Zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

            na rok szkolny 2020/2021

             

            Rekrutacja prowadzona będzie w formie elektronicznej.

             

            ETAP - wybór oddziałów i szkół od 15 czerwca do 10 lipca (do godz. 15.00)

            Kandydat zgłasza się do systemu  http://slaskie.edu.com.pl i wybiera co najmniej trzy szkoły, do których chciałby uczęszczać. Następnie buduje tzw. listę preferencji. Polega to na wskazaniu w wybranych szkołach oddziałów, w których chciałby się uczyć. Nie ma ograniczeń w liczbie wybranych oddziałów w każdej z wybranych szkół tych szkół! Wskazuje dowolną ich liczbę. Oddział, który wybierze jako pierwszy na liście preferencji, system uzna za najważniejszą dla kandydata, a ostatni z listy jako oddział, którym jest najmniej zainteresowany. Kolejność oddziałów jest niezależna od kolejności wybranych wcześniej szkół.

            Należy koniecznie wybrać co najmniej trzy szkoły! Najlepiej stosować następujące zasady:

            Pierwsza szkoła, to „szkoła marzeń”.

            Druga szkoła, to szkoła racjonalna.

            Trzecia szkoła, to taka na wszelki wypadek.

            Uwaga: ograniczenie wyboru do trzech szkół dotyczy jednego organu prowadzącego, czyli można wybrać np. trzy szkoły z Rybnika, trzy z Żor, trzy z Wodzisławia Śląskiego, Raciborza itd.

            Z oferty wybranych szkół wybieramy maksymalnie dużą liczbę oddziałów! Dziesięć czy dwanaście pozycji na liście preferencji, to wcale nie jest zbyt dużo…

            Kolejność na liście preferencji, jest rzeczą najważniejszą!

            Jest ona autonomiczną decyzją kandydata i nie może być zmieniona przez osoby trzecie ani przez „system”.

            Należy dobrze przemyśleć kolejność, gdyż z tej drogi nie ma już odwrotu…

            Jeżeli kandydat zostanie zakwalifikowany do jakiegoś oddziału, to oznacza, że oddziały wskazane powyżej były dla niego niedostępne, a odziały poniżej nie są brane pod uwagę!

            I ETAP - składanie podań wraz z dokumentami do szkoły pierwszego wyboru do dnia 10 lipca (do godz. 15.00)

            Kandydat dostarcza podanie tylko do szkoły pierwszego wyboru - pierwszej z listy preferencji. W szkole podanie zostanie zweryfikowane pod względem zgodności z danymi w systemie.

            Na stronie internetowej znajduje się już informator dla kandydatów o wszystkich szkołach z terenu województwa śląskiego.

             

            ETAP - składanie podań do klas dwujęzycznych i sportowych do dnia 22 czerwca (do godz. 15.00)

            Jeżeli kandydat na swojej liście preferencji (nawet na ostatnim miejscu) wskazał oddział dwujęzyczny, sportowy, mistrzostwa sportowego, dostarcza podanie do szkoły pierwszego wyboru w terminie do 22 czerwca i zobowiązany jest stawić się na sprawdzian kompetencji językowych lub próbę sprawności fizycznej we wskazanym przez szkołę terminie (od 23 czerwca do 7 lipca)

             

            ETAP - Uzupełnienie wniosku o kopię świadectwa od 26 czerwca do 10 lipca (do godz. 15.00)

            Kandydaci wpisują w systemie naborowym swoje oceny i osiągnięcia. Następnie dostarczają do szkoły pierwszego wyboru kopię świadectwa ukończenia szkoły.

             

            ETAP - Uzupełnienie wniosku o kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty od 31 lipca do 4 sierpnia (do godz. 15.00)

            Kandydaci dostarczają do szkoły pierwszego wyboru kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

            W tym terminie można będzie również dokonać zmiany listy wybranych szkół – listy preferencji.

             

            ETAP – Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych 12 sierpnia

            ETAP - potwierdzanie woli podjęcia nauki od 13 do 18 sierpnia (do godz. 15.00)

            Potwierdzenie przez rodzica albo kandydata pełnoletniego woli podjęcia nauki następuje poprzez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty do tej szkoły, do której kandydat został zakwalifikowany, a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – także zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu. 

             

            19 sierpnia nastąpi ogłoszenie listy uczniów przyjętych do szkoły, także na stronach internetowych szkół.

             

            W tym roku nie będzie prowadzona rekrutacja uzupełniająca!

          • Dzień Dziecka

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Dziecka.

            Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla Was zabawę. Twój nauczyciel też był kiedyś dzieckiem. Odgadnij kto jest kim? Swoje odpowiedzi możesz przesłać do środy (03.06.2020) na maila: k.porzucek@sp4mikolow.edu.pl. Zachęcamy do zabawy.

             

            W zabawie udział wzięli następujący nauczyciele:

            Awłasewicz-Ludwig Marzena

            Bastek Dorota

            Bieg-Panic Barbara

            Bober Klaudia

            Brzozowska Anna

            Chromik Aneta

            Chrószcz Sonia

            Dróżdż Katarzyna

            Dziadosz Małgorzata

            Gola Beata

            Hulak Katarzyna

            Krzyżowska Barbara 

            Kubica Tina

            Kucza Michalina

            Łaciak Marta

            Malczyk Janusz

            Malerczyk Aneta

            Marciniak Katarzyna

            Masłowska Justyna

            Pakura Katarzyna

            Palka Dominika

            Paruszewska Agnieszka

            Porzucek Katarzyna

            Przytuła Anna

            Waligóra Anna

            Wiśniecka Wioletta

            Wójcik Izabela

            Zawada Anna

          • Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

          • W tegorocznych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych sukces odniosła trójka ósmoklasistów:

            - Konrad Zieliński z języka angielskiego i geografii

            - Patrycja Panasz z geografii

            - Krzysztof Okrzesik z geografii

            Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedno z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie szkół podstawowych. Udział w nich wymaga od uczniów zaangażowania i wielu godzin pracy w walce o tytuł Finalisty lub Laureata.

            Aby uzyskać te zaszczytne tytuły należy przejść etap szkolny, potem najlepsi przechodzą do etapu rejonowego i wreszcie awansują do etapu wojewódzkiego.

            Przejście kolejnych etapów nie jest łatwym zadaniem. Aby otrzymać tytuł Finalisty uczeń powinien uzyskać co najmniej 30% punktów możliwych do uzyskania, a tytuł Laureata 90% punktów.           

            Serdecznie gratulujemy laureatom osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów w szkole średniej.