Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej

Strona główna O szkole Album fotograficzny Informacje dla rodziców Jubileusz 50-lecia - 2014 r. Nasza gazetka Konkursy Dziennik elektroniczny
 

Nawigacja

Szkoła partnerska w Niemczech

Szkolny Konkurs Recytatorski z Języków Obcych

9 marca odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski z Języków Obcych. Wzięło w nim udział 21 uczniów z klas 1-6, którzy recytowali wiersze po niemiecku i po angielsku. Gościem specjalnym i zarazem członkiem jury była Pani Małgorzata Bubik- Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. 
Uczniowie biorący udział w poetyckich zmaganiach spisali się na medal!
Lista laureatów:
w kategorii klas1-3
1. Michał Żmij 3C
2. Julia Osiecka 2A
3. Zuzanna Strzelczyk 2D
w kategorii klas 4-6
1. Karolina Kozłowska 4B
2. Karol Wilk 4B
3. Lila Jeyranyan 6A
Wszystkim uczniom. którzy brali udział w konkursie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy:)!

 

https://sp4mikolow.edupage.org/photos/?photo=teachers/-25

 

 

Święta Bożego Narodzenia to czas składania sobie życzeń. Uczniowie z tej okazji chcieli również napisać kilka miłych słów do swoich przyjaciół z Vohburga. Do życzeń dołączony został również słodki upominek:) My również dostaliśmy od nich bożonarodzeniowe pozdrowienia. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy okazało się, że zostały one napisane również po polsku! Widać nasi koledzy z Niemiec są coraz bardziej zainteresowani nie tylko naszą szkołą, ale także naszymi tradycjami i językiem. Bardzo im za ten przemiły gest dziękujemy i już szykujemy dla nich kolejną niespodziankę.  A oto garść świątecznych pozdrowień z Vohburga, które zostały uwiecznione na zdjęciu:)

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasi uczniowie zostali docenieni zarówno w konkursie "Honey, I'm home" jak, również w konkursie na kartkę świąteczną w języku niemieckim.

W pierwszym konkursie wyróżnienie otrzymał uczeń klasy 3C Dawid Bednarczyk.

W drugim wyróżnione zostały Zofia Styczeń z klasy 3C oraz Maja Rosprzak z klasy 2A.

Cieszymy się, że dzieci tak chętnie biora udział we wszystkich konkursach i inicjatywach związanych z językiem niemieckim:)

Gratulujemy Dawidowi, Zosii oraz Mai oraz dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie. Zachęcamy do dalszego udzielania się :)

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w konkursach związanych z językiem niemieckim. W listopadzie mieli możliwość zaprezentowania się w dwóch konkursach plastycznych

"Honey, I'm home" konkurs organizowany przez Instytut Francuski w Krakowie.

Konkurs na kartkę świąteczną organizowany między innymi przez Bibliotekę Austriacką we Wrocławiu.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów!:)

 

Kolejny raz nasi przyjaciele z Vohburga bardzo mile nas zaskoczyli.Otrzymaliśmy od nich drogą pocztowąmoc jesiennych pozdrowień. uczniowie samodzielnie wykonali jesienne liście, na których opisali najwazniejsze wydarzenia w Niemczech w tym czasie, oraz opowiadali o sposobach spędzania jesiennego, wolnego czasu. Oto jak ich prace przezntują się na naszej szkolnej gazetce:)

Od września 2015 r. nasza szkoła rozpoczęła partnerską współpracę ze szkoła w Vohburgu w Niemczech. Polegać ona będzie głównie na wymianie korespondencji, filmów oraz zdjęć przedstawiających życie codzienne, sukcesy oraz ważne wydarzenia naszej szkoły. 
Nasza chęć współpracy spotkała się z dużą aprobata ze strony niemieckich kolegów, którzy napisali do nas miły list:


Wir die Klasse 3B der Grundschule Vohburg, haben uns sehr uber die Vorstellung Ihrer Schule gefreut und sehen einer Zusammenarbeit mit grossem Interesse entgegen.
Ihr Fim zeigt gut, wie die Kinder in Polen lernen. Wir stelllten sofort fest, dass kein grosser Unterschied zu unserer Schule besteht. 
mit freundlichen Grussen 
Ihre Klasse 3B mit Verena Walter

tłumaczenie: 
my klasa 3B S.P w Vohburgu bardzo cieszymy się z naszej współpracy i dziękujemy za prezentację pokazującą życie Waszej szkoły. Wasz film pokazuje, jak wygląda Wasza szkoła i i nauka w niej. Dzięki niej zobaczyliśmy, że między naszymi szkołami nie ma żadnej różnicy.
Liczymy na naszą stałą współpracę!klasa 3B ze szkoły w Vohburgu przesłała nam prezentację swojej szkoły, która możemy zobaczyć pod linkiem: https://drive.google.com/folderview?id=0B1IYkWW7Xyt7aGVpTzFLaGxUUjA&usp=sharing

A oto prezentacja, którą my przesłaliśmy:

Swieta_Bozego_Narodzenia.ppt

A to nasza prezentacja karnawałowa, którą przesłaliśmy naszym partnerom:

Karneval_in_unserer_Schule_(1).ppt

Święta Wielkanocne były kolejną okazją do korespondencji z naszą partnerską szkoła w Vohburgu. Uczniowie naszej szkoły wykonali własnoręcznie dla swoich kolegów i koleżanek z Niemiec wielkanocne kartki oraz opisali polskie tradycje i obyczaje świąteczne. Mamy informację, że nasza przesyłka dotarła a adresaci byli bardzo mile zaskoczeni:)

Nasi koledzy i koleżanki z Vohburga przesłali nam kolejne już aktualności ze swojej szkoły:) Bardzo się cieszymy, że nasza korespondencyjna znajomość tak wspaniale się rozwija:)!Tym razem zaglądamy za ich pośrednictwem na lekcję poświęconą energii i sposobom jej wytwarzania.

Prasentation_Energietag_3._Klasse.pptx

Pani Barbara- nowa wychowawczyni klasy 3B oraz wszyscy uczniowie szkoły w Vohburgu przesyłają nam moc pozdrowień  Zachęcamy uczniów i rodziców naszej szkoły do regularnego odwiedzania zakładki o naszej partnerskiej współpracy. 

Oto prezentacja, którą przesłaliśmy po naszym festynie szkolnym

Unser_Schulpicknick_(1).pptx

DIE FERIEN SIND VORBEI!

Die Ferien sind schon vorbei. Alle Schüler, Lehrer und Eltern haben sich, wie immer am 1 September wieder in der Schule getroffen:) Unsere Freunde in Deutschland haben schon eine Präsentation aus diesem Tag bekommen. Sie waren sehr zufrieden und haben uns die Zusammenarbeit im neuen Schuljahr versprochen. Wir warten also auf neue Infos aus Vohburg.

Liebe Schüler, Eltern und Lehrer, schauen Sie immer die Seite nach. 

Wir begrüßen euch und wünchen viel Erfolg und Spaß beim Lernen!

Ihre Deutschlehrerinnen

Wakacje już za nami!

Po wakacyjnym odpoczynku wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkali się, jak co roku 1 września w szkole. Nasi przyjaciele ze szkoły w Vohburgu już relację z tego dnia:) Byli bardzo mile zaskoczeni i już potwierdzili chęć współpracy z naszą szkołą w bieżącym roku szkolnym. Jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni i czekamy z niecierpliwością na nowe informacje z Vohburga.

Jednocześnie zachęcamy uczniów, rodziców oraz do regularnego odwiedzania naszej strony. 

Życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolym!:)

Nauczycielki niemieckiego

einschulungsfest.pptx

Dnia 23 września uczniowie naszej szkoły brali udział w przedstawieniu w języku niemieckim :Deutsch mit Socke" zorganizowanym na zaproszenie Goethe Institut w Katowicach.
Esther i Socke stali się sławni w Niemczech dzięki serialowi telewizyjnemu dla dzieci. Głównym jego bohaterem jest śmieszna skarpetka, która uczy najmłodszych języka niemieckiego. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję do kontaktu z "żywym " językiem, chętnie i aktywnie brali udział w pokazie oraz przyswoili  nową wiedzę na temat kultury krajów niemieckojęzycznych. Przedstawienie zakończone zostało podpisaniem przez Esther pamiątkowych książeczek. Uczniowie chcieli również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z autorką programu, który został przez nich bardzo entuzjastycznie przyjęty.