Wydarzenia 2017/2018 Godziny otwarcia Regulamin Lektury Warto przeczytać Odkrywamy talenty Kącik rodzica Konkursy Cytaty

Wydarzenia 2017/2018

W czwartek 9 listopada we współpracy z Biblioteką Publiczną odbyło się spotkanie

KINO w BIBLIOTECE -  Poznajemy adaptacje filmowe ulubionych książek.

Uczniowie obejrzeli 2 odcinki Magicznego Drzewa.

W czwartek 9.11 najmłodsi uczniowie klas I a i I b naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.

Na początek omówione zostały zbiory biblioteczne i zasady korzystania z biblioteki szkolnej.

Następnie dzieci obejrzały wypowiedź autorki książki „Siedmiu wspaniałych i sześć innych, nie całkiem nieznanych historii” Roksany Jędrzejewskiej Wróbel o tym jak ważną rolę w jej życiu odegrała biblioteka szkolna. Później uczniowie wysłuchali bajki tejże autorki o ”Trzech obrotnych świnkach”.

Po głośnym czytaniu nadszedł czas na uroczyste złożenie przyrzeczeń przez nowych czytelników, że będą kochać i szanować książki. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom.

Mam nadzieję, że od tej pory będziemy często spotykać się w bibliotece szkolnej aby rozbudzać potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie fotograficznym.

Wszystkie zdjęcia sa wspaniałe i naprawdę trudno będzie wyłonić zwycięzcę.

Proszę jeszcze o chwilę cierpliwości.

Wyniki konkursu ogłoszone będą pod koniec listopada.

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

ŚWIĘTUJMY RAZEM

• konkurs fotograficzny „Czytać można wszędzie”

Opis wydarzenia:

Pokaż na zdjęciu, że książki można czytać wszędzie: w domu, w ulubionym fotelu, w parku, w autobusie, na ławeczce, w górach itp.

Konkurs trwa do 31 października. Wywołane zdjęcia w rozmiarze min. 15x21 proszę składać w bibliotece szkolnej. Uczestnik konkursu może zgłosić max. dwa zdjęcia.

Na uczestników i zwycięzców czekają nagrody!

• głośne czytanie w klasach I-III

• wystawa „ Czarodziejski świat książki” - obrazy z książką

• cytaty „Łakocie dla duszy” dla każdej osoby odwiedzającej bibliotekę

• świerszczykowe łamigłówki

To już druga edycja konkursu "Tysiąc powodów by czytać" .

Nagrodą w konkursie jest 10 000 książek, które trafią do 10 bibliotek w szkołach podstawowych.

W tym roku aby wziąć udział w konkursie należało załączyć zdjęcie, na którym dzieci, poprzez zaaranżowaną scenkę, zobrazują okładkę dowolnie wybranej książki.

Głosowanie rozpoczyna się 2 października i trwa do 22 października na stronie: www.empik.com/biblioteki

Oto nasza propozycja:

W naszej bibliotece książki z cyklu: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai cieszą się ogromną popularnością. Do konkursu uczniowie, którzy są fanami tej serii wspólnie wybrali okładkę tomu 13 „Tajemnica biblioteki”. Skąd ten wybór? Nasza biblioteka też ma turkusowe ściany i wykładzinę imitującą drewnianą podłogę, reszta scenografii została szybko wytworzona w wyobraźni dzieci. Wspólnie przygotowaliśmy rekwizyty i zaaranżowaliśmy przestrzeń tak, aby upodobnić ją do okładki wybranej książki. Zabawa była fantastyczna i rozbudziła w moich czytelnikach dużą kreatywność.

A to okładka która była inspiracją: