DZIEŃ BABCI I DZIADKA W BIBLIOTECE

17 PAŹDZIERNIKA SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ JOANNĄ JAGIEŁŁO

2 LUTEGO - DZIEŃ POZYTYWNEGO MYŚLENIA

Czytelniku!

Zapraszamy do biblioteki. Znajdziesz tu coś dla siebie.

WALENTYNKI W BIBLIOTECE

„Randka w ciemno z książką w bibliotece” oraz loteria dla wypożyczających w ciemno to wydarzenia jakie odbyły się z okazji Walentynek w bibliotece szkolnej. Zabawa rozpoczęła się 14 lutego. Z powodu ogromnego zainteresowania uczniów, wydarzenie trwało do 16 lutego. W sumie aż 92 uczniów wypożyczyło zapakowane w kolorowy papier książki z instrukcją „odpakuj mnie w domu”. Wszyscy wypożyczający wzięli udział w loterii walentynkowej, w której główną nagrodą był biały miś z serduszkiem.

NARODOWE CZYTANIE 2023

Miło nam poinformować, że nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do akcji „NARODOWE CZYTANIE ”.

W tym roku książką wybraną przez Prezydenta Andrzeja Dudę i jego małżonkę zostały „Ballady i romanse” napisane przez Adama Mickiewicza. We wrześniu wykonaliśmy szereg działań mających na celu przybliżenie tekstów poety.

Klasy IV – VIII nagrywały krótkie filmiki z pięknym czytaniem wybranej ballady.

Klasy I- III rysowały plakaty bądź ilustrację do wybranej ballady.

Na lekcjach języka polskiego, w bibliotece oraz w świetlicy czytaliśy fragmenty :" Świtezianki", "Pani Twardowskiej" oraz balladę "Powrót taty". Dodatkową atrakcją była dla uczniów niezwykła pieczątka upamiętniająca to wydarzenie.

ROK SZKOLNY 2022/2023

SPOTKANIE AUTORSKIE

Biblioteka szkolna zaprasza na spotkanie autorskie ze znaną i cenioną autorką książek Renatą Piątkowską. Autorką wielokrotnie nagradzanej książki „Wszystkie moje mamy”, przybliżającej postać wybitnej kobiety Ireny Sendlerowej oraz wielu innych. Zapraszamy już 21 kwietnia o godzinie 10.00!

Sercem za Ukrainą

Tu znajdują się książki w języku ukraińskim

Randka w ciemno z książką

Z okazji walentynek nasza biblioteka przygotowała akcję "Randka w ciemno z książką" . Młodzi amatorzy książek byli zachwyceni. Inicjatywa cieszyła się dużą popularnością. W dwa dni wypożyczyliśmy 90 książek dla dzieci. Mamy nadzieję, że nasza akcja rozbudzi miłość do czytania.

Nauczyciele Dzieciom

W styczniu nauczyciele SP 4 nagrali dla naszych czytelników głośne czytanie wierszy znanej poetki Ewy Szelburg- Zarembiny. Teksty pochodzą z tomiku "Srebrne gwiazdki"  Zaprszamy do wysłuchania wierszy.

Poniżej link do prezentacji na portalu Canva:

klasa 1b

Akcja PoczytajMy

ZASŁUCHANA CZWÓRKA!!!
          Wielka zbiórka audiobooków ruszyła!

NARODOWE CZYTANIE 2021
          "MORALONOŚĆ PANI DULSKIEJ"

UWAGA! WYNIKI KONKURSU NA NAJCIEKAWSZĄ ZAKŁADKĘ

W tym roku szkolnym świetlica we współpracy z biblioteką zoorganizowała
               konkurs na  najciekawszą zakładkę.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom.                                                                Jesteśmy pod wrażeniem kreatywności i wykonania. Gratulujemy!

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA

NARODOWE CZYTANIE 2020

W tym roku ze względów bezpieczeństwa wybraliśmy inną formą wspólnego czytania lektury.  Do zabawy przyłączyli się uczniowie klas VII oraz wybrani nauczyciele. Ich zadaniem było stworzenie  filmiku z własną interpretacją wybranego fragmentu    " Balladyny" Wszystkim zaangażowanym osobom dziękujemy!

Archiwum 2018/2019

28 maja odbyły się w naszej świetlicy zajęcia czytelnicze zorganizowane w ramach projektu PoczytajMy. Uczennice klasy IVd przygotowały dla młodszych kolegów i koleżanek swoją wersję Czerwonego Kapturka.