Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej

Strona główna O szkole Album fotograficzny Informacje dla rodziców Jubileusz 50-lecia - 2014 r. Nasza gazetka Konkursy Dziennik elektroniczny

Nawigacja

Wydarzenia 2017/2018 Godziny otwarcia Regulamin Lektury Warto przeczytać Odkrywamy talenty Kącik rodzica Konkursy Cytaty

Wydarzenia 2017/2018

To już druga edycja konkursu "Tysiąc powodów by czytać" .

Nagrodą w konkursie jest 10 000 książek, które trafią do 10 bibliotek w szkołach podstawowych.

W tym roku aby wziąć udział w konkursie należało załączyć zdjęcie, na którym dzieci, poprzez zaaranżowaną scenkę, zobrazują okładkę dowolnie wybranej książki.

Głosowanie rozpoczyna się 2 października i trwa do 22 października na stronie: www.empik.com/biblioteki

Oto nasza propozycja:

W naszej bibliotece książki z cyklu: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai cieszą się ogromną popularnością. Do konkursu uczniowie, którzy są fanami tej serii wspólnie wybrali okładkę tomu 13 „Tajemnica biblioteki”. Skąd ten wybór? Nasza biblioteka też ma turkusowe ściany i wykładzinę imitującą drewnianą podłogę, reszta scenografii została szybko wytworzona w wyobraźni dzieci. Wspólnie przygotowaliśmy rekwizyty i zaaranżowaliśmy przestrzeń tak, aby upodobnić ją do okładki wybranej książki. Zabawa była fantastyczna i rozbudziła w moich czytelnikach dużą kreatywność.

A to okładka która była inspiracją: