• Rok szkolny 2021/2022

V edycja Konkursu Artystyczno-Językowego

Spaß – fun – diversión

Mamo! To dla Ciebie!

Prezentujemy piękne prace uczniów klas 1-7 w języku niemieckim:

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 4b Aleksandra Mucha jest finalistką konkursu i będzie reprezentować naszą szkołę na Gali Finałowej, która odbędzie się w grudniu 2022 r.

Ogólnopolski Konkurs z Języka Niemieckiego Sprachdoktor

24 marca 2022 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Sprachdoktor.  Gratulujemy wspaniałych wyników!

Prezentujemy lokaty do 10 miejsca w województwie śląskim

-Anna Cieśla- 1 miejsce w województwie śląskim/14 miejsce w kraju w kategorii klas 6

-Michał Żmij- 2 miejsce w województwie śląskim/53 miejsce w kraju w kategorii klas 8

-Milena Zielińska- 3 miejsce w województwie śląskim/59 miejsce w kraju w kategorii klas 8

-Antonina Sperlich- 2 miejsce w województwie śląskim/80 miejsce w kraju w kategorii klas 5

-Grzegorz Rzepka i Noemii Kornacka- 3 miejsce w województwie śląskim/91 miejsce w kraju w kategorii klas 5

- Sara Oliwa - 5 miejsce w województwie śląskim/28 miejsce w kraju w kategorii klas 4

- Oliwia Mazur- 6 miejsce w województwie śląskim/82 miejsce w kraju w kategorii klas 8

-Oskar Czepiel - 7 miejsce w województwie śląskim/45 miejsce w kraju w kategorii klas 4

- Maria Hrabia- 7 miejsce w województwie śląskim/ 97 miejsce w kraju w kategorii klas 7

-Julia Wilkoszyńska- 7 miejsce w województwie śląskim/129 miejsce w kraju w kategorii klas 5

- Martyna Goldmann - 8 miejsce w województwie śląskim/48 miejsce w kraju w kategorii klas 4

-Aleksandra Wilk- 9 miejsce w województwie śląskim/122 miejsce w kraju w kategorii klas 7

-Weronika Kozłowska- 9 miejsce w województwie śląskim/109 miejsce w kraju w kategorii klas 8

- Wiktoria Bartocha i Hanna Sudoł- 10 miejsce w województwie śląskim/55 miejsce w kraju w kategorii klas 4

-Zofia Grott- 10 miejsce w województwie śląskim/128 miejsce w kraju w kategorii klas 7

V edycja Konkursu Artystyczno-Językowego

Spaß – fun – diversión

Zając, jajko i co więcej?

Prezentujemy piękne prace uczniów klas 1-7 w języku niemieckim:

Gratulujemy Julii Jagielskiej z klasy 7b, która została finalistką konkursu i będzie prezentowała swoją pracę na Galii Finałowej w grudniu 2022 roku.

-Deutsche Marken-

Projekty klasy 6a na temat słynnych niemieckich marek:

-Umweltschutz-

Projekty na temat ochrony środowiska w wykonaniu klas 8a i 8c

Projekty świąteczne klasy 4b

Frohe Weihnachten

Grudzień był miesiącem bogatym w tematykę świąteczną na lekcjach j. niemieckiego.

Uczniowie klasy 4b wykonali piękne projekty-były to słowniczki obrazkowe oraz krzyżówki ze świątecznym hasłem: Frohe Weihnachten. Poniżej przedstawiamy część z nich:

Projekty muzyczne klasy 6a

Na lekcjach historii i kultury j. mniejszości narodowej mieliśmy okazję poznać współczesnych przedstawicieli muzyki w Niemczech. Uczniowie klasy 6a z chęcią słuchali znanych wokalistów i zespołów, mieli również szansę wybrać sobie piosenkę w j. niemieckim, która im się podoba i ją zdydaktyzować dla kolegów i koleżanek w ramach projektu:-) Oto pierwsze z nich:

Koło zainteresowań- Deutsch mit Hans Hase

Konkurs kulinarno-językowy Backwettbewerb

Wielkim zainteresowaniem cieszył sie w październiku wojewódzki konkurs kulinarno-językowy Backwettbewerb organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Wzięli w nim udział uczniowie klas 1-3  oraz 4-8. Do etapu pozaszkolnego zakwalifikowały się prace Sebastiana Grinera z klasy 3b, Alicji Sudoł z klasy 2a, Leny Szarańskiej z klasy 2a oraz filmik Karola Spyry z klasy 6a. Komisja konkursowa wybrała już prace, które prezentowane będą na gali finałowej. Naszą szkołę reprezentowała będzie Lena Szarańska z klasy 2a. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Poniżej prezentujemy piękne prace:

Warsztaty online "Spotkanie z bajką"

W październiku miały miejsce warsztaty online prowadzone przez uczniów starszych klas ze Szkoły na ulicy Witosa. W warsztatach brała udział klasa 1b.

Nasi uczniowie mieli okazję posłuchać bajki Jaś i Małgosia w j. niemieckim:

Korespondencja ze Szkołą Partnerską w Vohburgu

W ramach międzyszkolnej korespondencji z naszą Szkołą Partnerską w Niemczech uczniowie klasy 3B przygotowali prace plastyczne oraz napisali listy o swoich wakacyjnych wspomnieniach. Uczniowie klas 4-8 natomiast zrobili piękne okulary:-)