• Rok szkolny 2020/2021

Egzaminy Fit in Deutsch 1

Goethe Zertifikat A2 Fit in Deutsch

klas 7 i 8

16 czerwca br. odbył się egzamin z Języka Niemieckiego Fit in Deutsch 1 oraz Goethe Zertifikat A2 Fit in Deutsch, w którym wzięli udział uczniowie klas 7 i 8. Łącznie w egzaminie wzięło udział 16 uczniów. Na egzaminie były sprawdzane cztery obszary językowe: słuchanie ze zrozumieniem, czytanie ze zrozumieniem, pisanie oraz mówienie. Egzamin był przeprowadzony przez Szkołę Języka Niemieckiego Structura pod patronatem Goethe Instytutu w Katowicach. Warto wspomnieć, że Structura, jako jedyny ośrodek edukacyjny na Śląsku, posiada uprawnienia do przeprowadzania egzaminów i wydawania certyfikatów Goethe-Institut potwierdzających stopień znajomości języka niemieckiego. Certyfikaty te są honorowane na całym świecie. Miło nam poinformować, że w dniu egzaminu nasza Szkoła otrzymała miano Szkoły Partnerskiej. Komisja egzaminacyjna wręczyła na ręce Dyrekcji Szkoły tablicę, która będzie umieszczona w budynku naszej szkoły.

Spass-fun-diversion

Konkurs artystyczno-językowy

"Mamo to Ciebie!"

Nasi uczniowie poraz kolejny wzięli udział w konkursie. Z języka niemieckiego były to liczne prace, które prezentujemy poniżej. Uczennica klasy 7c Dagmara Janosz zakwalifikowała się do kolejnego etapu i będzie prezentowala swoją pracę na Gali Finałowej w grudniu.

TOWARZYSTWO SPOŁECZNO KULTURALNE NIEMCÓW WOJEWÓDZTWA

ŚLĄSKIEGO Z SIEDZIBĄ W RACIBORZU ZAPROSILI NAS DO WZIĘCIA UDZIAŁU

W KONKURSIE „COMICWETTBEWERB”

W konkursie Comicwettbewerb należało wykonać komiks tylko  w języku niemieckim na podstawie bajki Brüder Grimm „Rotkäppchen” /Czerwony Kapturek/

Celem konkursu było zapoznanie się z treścią bajki, rozwijanie kompetencji językowych oraz rozwijanie sprawności manualnych i wyobraźni. Nasza szkoła również wzieła udział w konkursie, reprezentowała nas Maria Hrabia z klasy 6d. Poniżej piękna praca. Marysia zajęła w swojej kategorii wiekowej 2 miejsce. Gratulujemy!

„Spaß – fun – diversion”

III  Międzyszkolny Konkurs

Artystyczno-Językowy

Nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w konkursie artystyczno-językowym.

Piękne prace zostały wysłane i czekamy z niecierpliwością na wyniki. Oto prace z j. niemieckiego: